Baza Partnerów KSOW

"MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI"

Forma prawna:
Lokalna Grupa Działania

NIP:
6652791338

REGON:
300371840

Adres siedziby:
wielkopolskie
PLAC WOLNOŚCI 2
62-530 KAZIMIERZ BISKUPI

Numer telefonu: 632402603
Strona WWW: www.ludzieijeziora.pl
Adres e-mail: leader@ludzieijeziora.pl

Zasięg terytorialny:
regionalny

Priorytety PROW:

VI . Zrównoważony rozwój terytorialny

  • Leader/ RLKS
  • Przedsiębiorczość/ pozarolnicze miejsca pracy
  • Infrastruktura wiejska ( m.in.: zagospodarowanie przestrzenne, gospodarka mieszkaniowa, internet)

Opis dotychczasowej działalności:

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI” to organizacja pozarządowa związana przez podmioty działające w sektorze społecznym, gospodarczym i publicznym oraz osoby fizyczne. Stowarzyszenie funkcjonuje od 21 sierpnia 2006 roku. Terytorialnie obejmuje zrzeszone gminy: Kazimierz Biskupi, Kleczew, Wilczyn, Skulsk oraz Ślesin.

Priorytetowe cele stowarzyszenia koncentrują się na wzroście poziomu przedsiębiorczości lokalnej na terenie LGD poprzez stworzenie warunków do powstawania i rozwijania przedsiębiorstw, poprawy estetyki przestrzeni publicznych i jakości infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej i kulturalnej oraz wzroście poczucia tożsamości lokalnej śród mieszkańców poprzez integrację lokalną. Osoby, które znają specyfikę ukształtowania wspomnianych terenów nie powinny mieć wątpliwości, co do wyznaczonych nurtów funkcjonowania. Należy bowiem podkreślić, że obszar LGD to niezwykle ciekawy region wschodniej wielkopolski, łączący piękno i niepowtarzalność przyrody z bogactwem natury. Nie sposób ominąć tego malowniczego, zielonego i spokojnego terenu na mapach wskazujących atrakcyjne obszary turystyczne. Z pewnością na tę listę wpisują się czyste i błękitne jeziora. Walory tych terenów docenią osoby preferujące aktywny wypoczynek oraz ceniące sobie ciszę i spokój.

Stowarzyszenie „MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI” osiąga wyszczególnione cele m.in. poprzez: nabory wniosków o dofinansowanie, organizację wydarzeń integracyjnych, warsztatów i szkoleń dla potencjalnych Beneficjentów oraz promocję swojej działalności.

Data rejestracji: 08.12.2016