|

Wręczenie nagród w Konkursie Bożonarodzeniowym

Zdjęcie grupowe laureatek Konkursu Bożonarodzeniowego w kategorii Piernikowa ozdoba świąteczna. Panie stoją na scenie i trzymają w rękach symboliczne czeki na kwotę 500 zł, wśród nich stoi Członek Zarządu Pan Zdzisław Szwed oraz Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Pani Ewa Szałachwiej

W dniach 18-19 grudnia w Chełmie na Placu Łuczkowskiego odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, którego organizatorem było Województwo Lubelskie oraz Miasto Chełm.

Podczas wydarzenia można było wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu m.in. grupy VOX, spróbować dań wigilijnych przygotowanych przez znanego kucharza Jakuba Steuermarka, któremu pomagały Pani Beata Mazurek Europoseł oraz Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Pani Ewa Szałachwiej.

Jednym z punktów programu Jarmarku było wręczenie nagród laureatom Konkursu Bożonarodzeniowego. Przypominamy, że Konkurs został przeprowadzony w 3 kategoriach:

  • Piernikowa ozdoba świąteczna,
  • Lubelski stroik świąteczny
  • Tradycyjna ozdoba choinkowa.

W każdej z kategorii przyznano 20 równorzędnych nagród: 500 zł, 400zł oraz 300 zł każda.

Z Jarmarku Bożonarodzeniowego można było zabrać do domu tradycyjne wypieki świąteczne, wędliny, ozdoby choinkowe i stroiki. W Konkursie Wiedzy o Świętach Bożegonardzenia przeprowadzonym przez Województwo Lubelskie nagrodą były pachnące choinki ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie.