|

Warsztaty kulinarne - tradycyjne produkty żywnościowe jako ważny element oferty gospodarstw agroturystycznych

Plakat informuje o organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie warsztatach kulinarnych „Tradycyjne produkty żywnościowe jako ważny element gospodarstw agroturystycznych” w ramach projektu „Dziedzictwo lokalne Gminy Wojciechów – nowoczesne formy dystrybucji”. W lewym górnym rogu logo Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie oraz napis: Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie zaprasza do udziału w warsztatach kulinarnych. Zaproszenie kierowane jest do osób należących do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Wojciechów, członków organizacji pozarządowych działających na tym obszarze oraz osób wspierających rozwój przedsiębiorczości w tej gminie. Poniżej na tle ciemnoczerwonym tle, umieszczony został tytuł warsztatów, a następnie ich terminy do wyboru: 18 października 2021 r. godz.10.00, 19 października 2021 r. godz. 15.00, 20 października 2021 r. godz. 15.00. Miejsce: Kwatera Agroturystyczna Danuty Czerniec. Poniżej zakres warsztatów z tekstem zachęcającym do udziału: W programie wspólne gotowanie, podczas którego dowiesz się: jak korzystając z produktów uprawianych w gospodarstwie wykonać potrawę na podstawie starych receptur i podać ją w sposób apetyczny odpowiadający współczesnym standardom; Jakie są możliwości współpracy Kół Gospodyń Wiejskich jako producentów produktów lokalnych z miejscowymi kwaterami agroturystycznymi, lokalami gastronomicznymi i przedstawicielami atrakcji turystycznych. Po prawej stronie zdjęcie stołu zastawionego potrawami tradycyjnymi, a pod zdjęciem na zielonym tle napis: Zgłoś się już dziś!! Liczba miejsc ograniczona! tel. 81 517 72 10, 81 517 76 22 e-mail: gok@agroturystyka.pl lub osobiście w Wieży Ariańskiej w Wojciechowie. Poniżej na pomarańczowym tle napis: Operacja realizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie w ramach projektu pn. „Dziedzictwo lokalne Gminy Wojciechów – nowoczesne formy dystrybucji” oraz Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”. W części dolnej plakatu umieszczono logotypy od lewej strony: flaga Unii Europejskiej, Lubelskie Smakuj Życie; Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pod logotypami umieszczono napis „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Partner KSOW Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie z partnerami: Kołem Gospodyń Wiejskich w Stasinie, Stowarzyszeniem Sporniaczanki oraz Kołem Gospodyń Wiejskich "Jedyneczki" realizuje formę operacji  "Warsztaty kulinarne - tradycyjne produkty żywnościowe jako ważny element oferty gospodarstw agroturystycznych", organizowane w zakresie operacji pt. "Dziedzictwo lokalne Gminy Wojciechów - nowoczesne formy dystrybucji", w ramach planu działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan Operacyjny na Lata 2020-2021.

Celem operacji jest: przeprowadzenie cyklu szkoleń i warsztatów dla członków Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Wojciechów z zakresu przygotowania, przetwarzania i sprzedaży produktów lokalnych oraz podjęcie współpracy z sektorem prywatnym i społecznym w zakresie tworzenia nowych inicjatyw dla rozwoju obszarów wiejskich.