|

Relacja z rajdu rowerowego "Lubelskie rowerowe z KSOW-em"

Duża grupa osób stoi na łące przed ruinami zamku w Krupem. Są to uczestnicy rajdu rowerowego. Wśród nich jest Pan Zdzisław Szwed, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego

12 sierpnia, odbyła się 4 edycja rajdu rowerowego „Lubelskie Rowerowe z KSOW-em” objętego honorowym Patronatem Pani Beaty Mazurek, Poseł do Parlamentu Europejskiego. W 50-kilometrową trasę wyjechało 80  uczestników, którzy przemierzyli malowniczą trasę biegnącą przez dwa sąsiadujące powiaty. Miłośnicy dwóch kółek zwiedzili ruiny zamku w Krupem, a także odrestaurowaną Wieżę Ariańską. Inwestycja wyniosła ponad 300 tysięcy złotych, z czego ponad 60 procent stanowiły środki z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z „Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Tegoroczny rajd na długo pozostanie we wspomnieniach uczestników. A to za sprawą trasy wiodącej przez urokliwe miejscowości naszego województwa. Na uwagę zasługuje bardzo dobra pogoda – słońce i dosyć wysokie temperatury, a także doskonała atmosfera podczas rajdu, i wysoka forma fizyczna wszystkich bez wyjątku uczestników. Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy, składający się z koszulki z logo rajdu, wody mineralnej, napoju izotonicznego, przekąski regeneracyjnej. Po przekroczeniu mety uczestnikom rajdu pamiątkowe medale i zestawy akcesoriów rowerowych wręczyli Pan Zdzisław Szwed, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego oraz Pani Ewa Szałachwiej, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków pochodzących z Pomocy Technicznej PROW na lata 2014-2020, Schemat II. Cieszy nas, że rajd wzbudził tak duże zainteresowanie i zgromadził tak wielu uczestników, dlatego na przyszły rok planujemy już kolejną edycję tego wydarzenia.