|

Konkurs „Strażak – Prawdziwy Bohater Wsi” rozstrzygnięty

Obrazek przedstawiający trzech strażaków w hełmach z napisem 998 i ciemnych strojach strażackich gaszących wodą z węża strażackiego ogień. Czwarty strażak w lewej części ekranu biegnie w przeciwnym kierunku do ognia niosąc na rękach dziewczynkę ubraną w zielony sweter oraz żółtą spódnicę. Na drugim planie stoi czerwony samochód strażacki z wyciąganą drabiną. Za samochodem zarys budynków mieszkalnych, chmury oraz napis u góry obrazka: Strażak – Prawdziwy Bohater Wsi.

Znamy już zwycięzców konkursu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej „Strażak- Prawdziwy Bohater Wsi” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Jednostkę Regionalną Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego.

Konkurs skierowany był do jednostek OSP działających na obszarach wiejskich województwa lubelskiego. Zadaniem strażaków było przedstawienie ich działalności prospołecznej w formie prezentacji multimedialnej, czy filmu. Po burzliwych obradach komisji konkursowej, w dniu 9 grudnia, udało się wyłonić laureatów. Zgodnie z werdyktem jurorów zwycięzcami konkursu są:

 1. OSP Wojcieszków
 2. OSP Ostrówek Kolonia
 3. OSP Izbica
 4. OSP Firlej
 5. OSP Mełgiew
 6. OSP Wierzbica
 7. OSP przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoku Wielkim
 8. OSP Poniatowa - Miasto
 9. OSP Majdan Sopocki
 10. OSP Piaski Szlacheckie
 11. OSP Okrzeja
 12. OSP Wielącza
 13. OSP Ludwin
 14. OSP Świderki
 15. OSP Nowodwór
 16. OSP Tarnawatka
 17. KSRG OSP Żerocin
 18. OSP Wilczopole
 19. OSP Jastków
 20. OSP Babin

Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu – voucherów na Kwalifikowany Kurs Pierwszej Pomocy o wartości 700 zł - odbędzie się 17 grudnia 2021 r. o godz. 12.00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, przy ul. Artura Grottgera 2 w Lublinie.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim jednostkom OSP dziękujemy za udział w konkursie.