|

Konkurs "Kobieta Przedsiębiorcza w stylu Eko"

Pan Zdzisław Szwed, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego stoi na scenie podczas Konferencji inaugurującej konkursy, które odbędą się w 2024 roku.

Kobieta Przedsiębiorcza w stylu Eko!

Wczoraj odbyła się konferencja inaugurująca nową odsłonę konkursu „Kobieta Przedsiębiorcza w stylu Eko”, który jest kontynuacją cieszącego się ogromną popularnością konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa” i „Kobieta Przedsiębiorcza”. Konkurs jest skierowany do przedstawicielek kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń działających na rzecz rozwoju wsi. Wszystko to po to, aby docenić wkład wiejskich kobiet w kultywowanie tradycji i ukazanie bogactwa dziedzictwa kulturowego regionu.

W tym roku motyw przewodni wydarzenia to efektywne i ekologiczne wykorzystanie składników potraw w kuchni. Uczestnicy mogą zgłaszać do 3 prac konkursowych w każdej z kategorii:

  • „Zamknięte w słoiku”- w tej kategorii oceniane będą przetwory;
  • „Danie mięsne”.

Podczas konkursu przewidziane są pokazy „Eko spiżarnia, czyli natura zamknięta w słoikach - warsztaty z Katarzyną Gubałą”. Wybierzemy się w kulinarną podróż do spiżarni pełnej naturalnych, ekologicznych przetworów. Ekspertka kulinarna z „Pytania na śniadanie” zaprezentuje metody zamykania jedzenia w słoikach, przetwory, które dodadzą nam zdrowia oraz wyjaśni kiedy warto po nie sięgać. Nasza naturalna spiżarnia zapełni się lokalnymi warzywami, owocami oraz mięsiwem.

Regulamin Konkursu oraz Karty zgłoszenia udziału dostępne są ponizej w załącznikach.

Na zgłoszenia czekamy do 26 lutego 2024r. Informacje o konkursie można także uzyskać pod numerem telefonu: 81 44 16 873, 81 44 16 538, 81 44 16 795, 81 44 16 802.