|

Kobieta Gospodarna Wyjątkowa 2022!

Na zdjęciu widoczny członek Zarządu Województwa Lubelskiego pan Zdzisław Szwed oraz Dyrektor departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Pani Ewa Szałachwiej podczas konferencji Kobieta Gospodarna Wyjątkowa 2022. W tle widoczne na czarnym tle serce powstałe z wzorów łowickich przez które przechodzi napis Kobieta Gospodarna Wyjątkowa. Przed nimi stół na którym stoją worki z kaszami, jaglaki, goryczaki oraz są niedbale rozrzucone jabłka. Wśród jabłek widoczne dwa klosze z ciastami owocami.

Miło nam poinformować, że dziś rusza czwarta edycja Konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa. W tym roku zapraszamy Panie do rywalizacji w kategoriach:

  • „Potrawy z kaszą - na najlepszą potrawę lub produkt z wykorzystaniem kaszy (np.: gryczanej, jaglanej, jęczmiennej i kuskus),
  • „Ciasto z owocami” - na najlepszy wyrób cukierniczy z wykorzystaniem owoców uprawianych w Polsce, świeżych lub przetworzonych,
  • „Malowane na drewnie” - na najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy.

Celem Konkursu jest promowanie lubelskiej tradycji kulinarnej i lubelskiej sztuki ludowej. Każdy Uczestnik Konkursu może zgłosić maksymalnie 3 prace konkursowe w każdej z kategorii.

Tradycyjnie już zwycięzcy półfinałów w każdej z kategorii zaproszeni zostaną do udziału w Gali Finałowej, która w tym roku odbędzie się 18 czerwca w Zamościu.

Laureatom każdej z trzech kategorii konkursu, w każdym z 20 powiatów zostaną przyznane nagrody pieniężnie: za zajęcie I miejsca: 500 zł., zdobywca miejsca drugiego otrzyma czek na 400 zł; natomiast III miejsce nagrodzimy kwotą 300 zł.

Nagrody, jakie zostaną przyznane podczas Gali Finałowej to:

  • za I miejsce 3000 zł;
  • za II miejsce 2000 zł;
  • za III miejsce 1000 zł;

oraz 7 wyróżnień w każdej z kategorii po 500 zł.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia konferencji dotyczącej Konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa 2022, w której wziął udział z Członek Zarządu Pan Zdzisława Szweda oraz Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Pani Ewy Szałachwiej.

Regulamin Konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa

Załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa

Załącznik nr 2 do regulaminu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa