Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

lubelskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

XXII Lubelskie Śwęto Chleba

08.09.2020

XXII Lubelskie Święto Chleba odbędzie się w gościnnych plenerach skansenu Muzeum Wsi Lubelskiej. Większość stoisk i atrakcji zostanie umieszczonych na terenie  ekspozycji pt. „Miasteczko Prowincjonalne”.

Ideą tego święta – uczcić chleb, który dosłownie i symbolicznie stanowi podstawę niezbędną do przeżycia każdego z nas. Pokazać dobre polskie pieczywo i smakołyki cukiernicze z zakładów, które wbrew rynkowym trendom starają się zachować wierność starym dobrym technologiom i recepturom. Oddać należny szacunek tym, którzy chleb wytwarzają i docenić tych, którzy potrafią się nim dzielić. Podziękować tym, którzy na co dzień wybierają zdrowe polskie pieczywo z rzemieślniczych piekarni i promować postawy racjonalnych zakupów i niemarnowania chleba.

Tegoroczna edycja Lubelskiego Święta Chleba będzie odbywać się pod hasłem:
„WPŁYW DOBREGO JEDZENIA NA JAKOŚĆ WIDZENIA”.
W trakcie trwania imprezy będzie można zbadać sobie wzrok, zasięgnąć porad wykwalifikowanych optyków  na temat doboru okularów oraz wziąć udział w konsultacjach na temat  - jaka żywność ma wpływ na jakość naszego wzroku.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009