Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

lubelskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Jak to drzewiej bywało czyli 1 Świąteczne Spotkania z Tradycją

02.12.2019

Już 15 grudnia Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie opanują Koła Gospodyń Wiejskich oraz wystawcy produktów tradycyjnych i rękodzieła, a wszystko to za sprawą wydarzenia pod nazwą „1 Świąteczne Spotkania z Tradycją”.

Zarząd Województwa Lubelskiego zaprasza wszystkich mieszkańców regionu do udziału w tym świątecznym wydarzeniu. Gościnne progi LCK zamienią się w Jarmark Bożonarodzeniowy połączony ze strefą Świętego Mikołaja i warsztatów rękodzieła świątecznego dla najmłodszych. Na scenie Sali Głównej pojawią się Koła Gospodyń Wiejskich, które nie tylko będą śpiewać kolędy, ale opowiedzą też o tradycjach i recepturach  świątecznych z różnych stron naszego regionu. Nie zabraknie gości specjalnych – lubelskich artystów i VIP - ów.

Serdecznie zapraszamy chętne Koła Gospodyń Wiejskich z obszarów województwa lubelskiego do udziału w tym wydarzeniu. Potrzebujemy 10 prężnych kół, które przybliżą świąteczną obrzędowość, pośpiewają kolędy, czy poprowadzą warsztaty rękodzieła na temat: wykonanie kartek świątecznych, zdobienie pierników na choinkę, wykonanie ozdób choinkowych.

JR KSOW zapewnia zwrot kosztów dojazdu i symboliczne wynagrodzenie.
Na zgłoszenia w formie formularza (do pobrania) czekamy pod adresem ksow@lubelskie.pl, do dnia 9 grudnia br. do godz.14.00. Dodatkowe informacje uzyskacie Państwo pod numerem telefonu: 81 441 68 73.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009