Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

lubelskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Pieniądze na rozwój obszarów wiejskich już u Beneficjentów!

19.06.2019

 

         713 tysięcy 518 złotych i 47 groszy to kwota refundacji 15 zwycięskich projektów wyłonionych w konkursie nr 3/2019 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, które będą realizowane w 2019 r. w ramach dwuletniego Planu Operacyjnego na lata 2018-2019 w województwie lubelskim.

        We wtorek, 18 czerwca przedstawiciele Zarządu Województwa Lubelskiego - wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski i członek Zarządu Sebastian Trojak podpisali umowy na realizację projektów  dedykowanych rozwojowi obszarów wiejskich z przedstawicielami gmin, Lokalnych Grup Działania i instytucjami kultury. 

       - Wiele projektów na stałe wpisało się w „harmonogram” naszego Planu Operacyjnego – mówiła  Pani Ewa Szałachwiej - Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Już po raz trzeci wesprzemy "Festiwal promocyjno-edukacyjny Kiszeniaki i Kwaszeniaki",  "Piknik Ekologiczny" w Gminie Ostrówek czy "Wojewódzką Wystawę Koni Zimnokrwistych" w Tucznej.

        W ostatniej edycji konkursu największą ilość punktów zdobył projekt partnerski złożony przez Lokalną Grupę Działania Owocowy Szlak z Opola Lubelskiego i jest to „Święto Produktu Lokalnego”, które odbędzie się już 30 czerwca. Dotychczas, w obecnym okresie programowania, rozstrzygnięto już dwa konkursy – w 2017 roku na kwotę refundacji 193 480, 49 zł, a w 2018 roku – refundacja wyniosła 820  235, 97 zł.

        W grudniu bieżącego roku zostanie ogłoszona 4 edycja konkursu dla partnerów KSOW. Do podziału zaplanowano 810 tys. zł.

Serdecznie zapraszamy do składania wniosków!


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009