Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

lubelskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

„IV Wojewódzkie Święto Ziół” w Milanowie za nami

03.08.2018

          W dniu 8 lipca 2018 r. w miejscowości Milanów odbyło się „IV Wojewódzkie Święto Ziół” organizowane przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa  Lubelskiego przy współpracy Departamentu Rolnictwa i Środowiska.

         Na jeden dzień Milanów stał się zielarską stolicą regionu. Ciekawą atrakcją wydarzenia była degustacja smakowitych maseł ziołowych. Krzysztof Hetman-poseł do Parlamentu Europejskiego i jednocześnie patron honorowy Święta Ziół, wicemarszałek Grzegorz Kapusta oraz wójt Milanowa Paweł Krępski częstowali wszystkich własnoręcznie smarowanym chlebem.

       Dużym zainteresowaniem cieszyło się rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze stoisko oraz na najlepszą potrawę ziołową. Konkurs na najlepszą potrawę ziołową wygrała delegacja gminy Sosnówka za pierogi z suszoną gruszką i miętą, drugie miejsce zajął Andrzej Bryguła z gminy Jabłoń za nalewkę „jeżynówkę z miętą”, trzecie - delegacja gminy Fajsławice za mięso wekowane z miętą. Wyróżnienie - za nalewkę „duch puszczy” - trafiło do koła łowieckiego „Daniel” z Parczewa. Tytuł najciekawszego stoiska otrzymała prezentacja gminy Jabłoń, drugie miejsce przyznano gminie Milanów, trzecie zajęło stoisko gminy Podedwórze. Wyróżnienie otrzymała ”Kozia Zagroda” z gminy Milanów. Wyróżniający się rolnicy z gminy Milanów zostali nagrodzeni medalami województwa lubelskiego przyznane przez marszałka Sławomira Sosnowskiego i Zarząd Województwa Lubelskiego. Barwne stoiska gmin i producentów ziół zachęcały do skosztowania przepysznych słodkości oraz napojów przygotowanych na bazie przypraw występujących na naszych polach.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009