Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

lubelskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Szkolenie dla LGD w dniach 16 - 17 października 2017 r.

19.10.2017

W dniach 16-17 października 2017 roku w Kazimierzu Dolnym odbyło się szkolenie dla przedstawicieli Lokalnych Grup Działania z województwa lubelskiego pt.: „Konsekwencje zmian w legislacji krajowej dotyczącej działania LEADER dla LGD i SW”.

Szkolenie rozpoczęło się od przywitania przybyłych gości przez Dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Edmunda Bożeńskiego oraz Zastępcy Dyrektora Departamentu PROW Mateusza Winiarskiego. Pierwszego dnia szkolenia przedstawiciele oddziału wdrażania projektów PROW 2014-2020 omówili zmiany rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 10 sierpnia 2017 zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz zmiany w ustawie o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków EFR na rzecz ROW w ramach PROW 2014-2020. Omówione zostały również zmiany w ustawie o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Następnie Pan Adam Puchajda przedstawił zmiany w wytycznych dla LGD. Po części merytorycznej nastąpił blok pytań i gorąca dyskusja.

Drugi dzień szkolenia rozpoczął pracownik oddziału kontroli zamówień publicznych omawiając portal ogłoszeń na stronie ARiMR. Następnie ponownie pracownik oddziału wdrażania projektów PROW 2014-2020 omówił umowę ramową i umowę w ramach poddziałania 19.4, po krótkiej przerwie pracownicy oddziału autoryzacji płatności przedstawili wniosek o płatność działania 19 oraz zwrócili uwagę na najczęściej pojawiające się błędy w poddziałaniu  19.2. Na koniec szkolenia został szczegółowo omówiony biznesplan.

 

Prezentacje ze szkolenia:

Prezentacja nr 1 (pobierz)

Prezentacja nr 2 (pobierz)

Prezentacja nr 3 (pobierz)

Prezentacja nr 4 (pobierz)

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009