|

Karol Okrasa w Krupem

na zdjęciu w tle ruiny zamku w Krupem, na pierwszym planie Karol Okrasa, przed nim skrzynki drewniane pełniące role stolików, na nich zioła oraz produkty niezbędne do gotowania

W ubiegły piątek rodzimą Lubelszczyznę odwiedził doskonały kucharz, autor i prezenter telewizyjnych programów o tematyce kulinarnej - Karol Okrasa.

W malowniczej scenerii ruin zamku w miejscowości Krupe został zrealizowany spot kulinarny skierowany do uczestniczek trzeciej edycji konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa. Nagranie to będzie odtwarzane w trakcie półfinałów konkursu oraz Gali Finałowej. Podczas nagrania Karol Okrasa przygotował, nawiązując do jednej z kategorii konkursu, 3 potrawy wykorzystując aromatyczne lubelskie zioła: racuszki serowe z melisą i morelami w syropie, proziaki z salsą ziołową i sałatką z makreli oraz kociołek - duszonki ziołowej. Podczas przygotowywania tych specjałów Karol Okrasa podzielił się tajnikami wykorzystania ziół oraz trafnego łączenia produktów w kuchni. Mamy nadzieję, że wszystkie nasze Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe wykorzystają sekrety zdradzone przez Karola Okrasę do udoskonalenia tradycyjnych, lubelskich receptur.