|

Gala Finałowa konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa- już wkrótce rozstrzygnięcie konkursu!

Od lewej: dwie przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich, pierwsza trzyma w rękach dyplom, druga nagrodę zapakowana w szary papier i czerwoną wstążkę, dalej stoi Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, kolejne dwie przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich oraz Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Ewa Szałachwiej

Mamy za sobą 4 tygodnie intensywnych zmagań kulinarnych i rękodzielniczych. Przez ten czas Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia działające na obszarach wiejskich prezentowały ciasta z dawnych lat, potrawy przygotowane z wykorzystaniem naszych ziół oraz piękne, dziergane serwety.

Po tygodniach wytężonej pracy nastał wreszcie czas na odprężenie i podsumowanie.

Już w sobotę zapraszamy wszystkie Panie, które w półfinałach zajęły I, II i III miejsca w każdej kategorii, na Galę Finałową konkursu, która odbędzie się w amfiteatrze Kumowa Dolina w Chełmie. Podczas Gali wybierzemy te najsmaczniejsze, które po skosztowaniu przenoszą nas w czasie do okresu dzieciństwa. Wybierzemy potrawę przyprawioną lubelskimi ziołami, która najbardziej pobudza smak i zapach oraz sprawdzimy, która serweta jest najpiękniejsza.

Gala Finałowa organizowana jest dla Członków Kół Gospodyń Wiejskich, którzy dbają o to, by nie zaginęła tradycja naszej małej ojczyzny – Lubelszczyzny.

To dzięki zaangażowaniu KGW, wiemy i pamiętamy, co i jak się jadało kilkadziesiąt lat temu, jak dekorowano domy, jakie obrzędy towarzyszyły różnym wydarzeniom.

Nagrodzimy nie tylko I, II i III miejsce w każdej kategorii, ale przyznane zostanie 6 nagród specjalnych (po 2 w każdej kategorii) oraz po 5 wyróżnień.

Czekamy z niecierpliwością na sobotę, trzymając kciuki za słoneczna pogodę, tak by nic nie popsuło Waszego Święta.